Przycinarki marki MenSe Oy

Firma MenSe w swojej ofercie posiada szeroki asortyment części do maszyn leśnych, lecz tym razem chcielibyśmy przybliżyć temat przycinarek.

Przycinarki wykonane są ze stali trudnościeralnej 500 HB, która charakteryzuje się dużą trwałością, a jej działanie polega na poruszaniu się obu ostrzy zarówno do przodu jak i do tyłu. Zmniejsza to ryzyko zatkania i zatrzymania sprzętu, a nawet umożliwia cięcie nieco większych pni. Dodatkowym atutem jest kształt i wyprofilowanie ostrzy, które wpływają na efektywne cięcie. W przypadku uderzenia np. w kamień ostrza się zaokrąglają, lecz nie wpływa to na wydajność pracy. Ostrzenie jest praktycznie zbędne, ale w razie potrzeby można wykonać czynność przy pomocy szlifierki ręcznej. Oczywiście istnieje też możliwość serwisu w Mense Oy oraz zakup ostrzy zamiennych.

Przycinarki wyposażane są w trwały i prawie bezobsługowy silnik gwarantujący doskonałą niezawodność działania.  Silnik zapewnia płynną pracę i dużą siłę cięcia podczas całego ruchu.

Szerokość robocza przycinarek wynosi od 130cm do 240cm, a średnica cięcia od 5cm do 15cm. Ponadto szeroki wysięg głowicy tnącej oraz dobra zwrotność umożliwia precyzyjne cięcie, podnosząc tym samym wydajność i jakość pracy. Istnieje również możliwość używania przycinarek w pozycji pionowej.

Jedynym warunkiem korzystania z tego sprzętu jest posiadanie w maszynie wysięgnika hydraulicznego.

W związku z czym przycinarki znajdują zastosowanie  zarówno w pracy miejskiej, jak i leśnej np. do przycinania żywopłotów, ale także wycinania krzaków i grubszych gałęzi wzdłuż leśnych dróg czy ulic oraz selektywne przycinanie drzew w szkółkach leśnych. Ponadto sprzęt nadaję się również do pracy pod wodą np. do cięcia trzciny.

Jako przedstawiciel marki MenSe zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji oraz zachęcamy do zakupów w naszym sklepie internetowym.

+48 607 305 363